Избор Охрид Хроника

Брутално убиство во Велгошти, убиена мајка на две деца

Охрид, 31. август 2018 (ОХРИДПРЕС) – Денес, нешто после 17:00 часот се случи убиство во охридското село Велгошти.

Веста ја потресе охридската јавност, особено што, според првичните информации, станува збор за мајка на две деца, на возраст од над 40 години, која била брутално убиена во нејзиниот дом.

Наскоро повеќе информации. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива