Избор Култура Струга

Тодорче Тасевски назначен за прв човек на Струшките вечери на поезијата

Струга, 3. септември 2018 (ОХРИДПРЕС) – Со одлука на ресорниот министер за култура, за нов директор на Струшките вечерина поезијата е назначен Тодорче Тасевски.

Тасевски доаѓа на местото на досегашниот директор Мите Стефоски, кој на оваа функција беше од 2012 година. (Крај)

извор: Министерство за култура/ОхридПрес фото: архива