Избор Охрид Хроника

Охриѓанец се обидел со возило да влезе во казино на улица „Партизанска“

Охрид, 11. септември 2018 (ОХРИДПРЕС) – СВР Охрид поднесе кривична пријава против 41-годишниот К.Р. од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

– На први овој месец, околу 00:20 часот пријавениот, управувајќи патничко возило, се обидел со возилото со голема брзина да влезе во казино на улицата „Партизанска“ во Охрид, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива