Спорт

СЕХА: Вардар со рутинска победа против Стеауа

Скопје, 19. септември 2018 (ОХРИДПРЕС) – Екипата на Вардар синоќа оствари победа против Стеауа со 27-21 (15-11) во рамките на четвртото коло на СЕХА лигата.

Тимот на Роберто Парондо одигра колку што требаше за да победи во СЦ „Јане Сандански“, а во вториот дел тренерот им даде шанса на сите ракометари.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Плусинфо фото: архива