Избор Охрид Хроника

Сообраќајка кај Опеница, сообраќајот кон Ресен во прекин

Охрид, 20. септември 2018 (ОХРИДПРЕС) – Денес, од 11:10 часот е во прекин сообраќајот на магистралниот пат Охрид-Битола, кај селото Опеница, поради случена сообраќајна незгода, информираат од АМСМ.

Информација утрово беше објавена на нивниот портал, а до овој момент нема потврди информации за евентуални жртви во незгодата. (Крај)

извор: АМСМ фото: архива