Спорт

Шаќири не доаѓа во Белград за мечот со Црвена Ѕвезда поради политичките тензии

Ливерпул,23. септември 2018 (ОХРИДПРЕС) – Швајцарскиот репрезентативец Џердан Шаќири, роден во Гњилане, може да го пропушти мечот против Црвена Ѕвезда во Белград во натпревар од групата „Ц“ од Лигата на шампионите.

Ливерпул размислува да го остави Шаќири во Англија за натпреварот во ноември, со цел да не ризикува потенцијална политичка тензија.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Плусинфо фото: архива