Спорт

Мареј: Уште Шенжен и Пекинг, а потоа одам на одмор

Лондон, 24. септември 2018 (ОХРИДПРЕС) – Британскиот тенисер Енди Мареј ќе настапи на турнирите во Шенжен и Пекинг, а потоа ќе замине на одмор. Мареј на ваков чекор се решил за да има подолго време за подготовки за првиот гренд слем во 2019 година, Австралија опен.

По турнирите во Шенжен и Пекинг, на програмата се уште мастерс-турнирите во Шангај и Париз.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Топспорт фото: архива