Забава Избор

Охриѓанката Симона Попоска настапи на Макфест со песната „Остани“

Охрид, 5. октомври 2018 (ОХРИДПРЕС) – Охриѓанката Симона Попоска синоќа имаше забележителен настап во рамките на најновото издание на фестивалот „Макфест“.

Таа се претстави со песната „Остани“ од авторите Горјан Стојановски, Иван Иванов, Андреј Ивановски и Елвир Мекиќ.

Атрактивната пејачка и докторка од Охрид Симона Попоска пред околу еден месец сними нов видео запис, за прв пат со кадри од родниот Охрид за песната „Ти си моја победа“. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива