Спорт

Игор Ангеловски го објави списокот со повикани фудбалери за Лихтенштајн и Ерменија

Охрид, 8. октомври 2018 (ОХРИДПРЕС) – Селекторот на А репрезентацијата на Македонија, Игор Ангеловски го објави списокот со повикани фудбалери за натпреварите од Лига на Нации против Лихтенштајн (13. октомври, Национална арена „Филип Втори“) и Ерменија (16. октомври, „Вазген Саргсјан“).

Собирот на македонската репрезентација во пресрет на октомвриските дуели против Лихтенштајн и Ерменија е закажан за денеска во хотел „Гранд Плаза“. (Крај)

извор: Фудбалска федерација на Македониаја фото: ффм

©OhridPress2019 Доколку преземете некоја содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење