Забава Избор

Денес ќе бидат пуштени во продажба билетите за концертот во чест на Тоше

Скопје, 9. октомври 2018 (ОХРИДПРЕС) – Денес точно на пладне ќе бидат пуштени во продажба билетите за настанот ,,Во чест на Тоше Проески”, информираат од Југотон Рекордс, пренесува Фокус.

Концертот ќе се одржи на 2-ри ноември во ВИП арена Борис Трајковски, а почетната цена на билетите е 250 денари. Предвидено е хитовите на Тоше да ги изведат голем број на балкански музички ѕвезди, но од меѓународната фондација ,,Тодор Проески” се уште не излегуваат со прецизни податоци околу тоа кој се ќе настапи на концертот.

Целата вест прочитајте ја ТУКА. (Крај)

извор: Фокус фото: архива