Спорт

Погба не е во плановите на Јувентус

Торино, 9. октомври 2018 (ОХРИДПРЕС) –Генералниот менаџер на Јувентус, Фабио Паратичи, ја исклучил можноста Пол Погба да се врати во клубот.

Погба наводно сака да го напушти Манчестер јунајтед и не би имал ништо против да се врати во Јувентус, но од Торино ги отфрлија овие наводи.

„Многу го сакаме Погба, имаме некаква врска со него, но никогаш не сме размислувале да го вратиме.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Топспорт фото: архива