Спорт

„Л’Екип“: Нејмар и Мбапе не го „играат“ Кавани!

Париз, 11. октомври 2018 (ОХРИДПРЕС) – Ѕвездите на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе и Нејмар воопшто „не сакаат да играат“ со Единсон Кавани, вели последната анализа на францускиот спортски весник „Л’Екип“, по споредбата на статистиката од последните натпревари.

Тројката во нападот ги предводеше ПСЖ до 9-0 старт во Лига 1, рекорд стар 82 години кој беше срушен откако Килијан Мбапе постигна четири гола за уништување на Лион. Сепак, „Л’Екип“ има поинаква приказна.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Топспорт фото: архива