Спорт

И Македонија дел од полициската истрага за местење фудбалски натпревари во седум европски земји

Брисел, 11. октомври 2018 (ОХРИДПРЕС) – Полициски службеници спроведоа рации во седум држави во Европа, откако белгиски обвинители побараа истрага за измами и местење фудбалски натпревари.

Вкупно 220 полицајци спровеле 44 претреси низ Белгија, како и во Франција, Луксембург, Кипар, Црна Гора, Србија и Македонија, соопштија белгиските обвинители.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Плусинфо фото: архива