Спорт

Роналдо го обвини Реал дека води кампања против него

Торино, 11. октомври 2018 (ОХРИДПРЕС) – Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо е убеден дека неговиот поранешен клуб Реал Мадрид влијае во УЕФА за кампањата која наводно се води против него.

Според „Ла Република“ играчот верува дека не е случајно што ФИФА не му ги доделила последните награди него. Исто така Португалецот се сомнева дека неговиот клуб има врска со обвинувањата за силување од страна на Американката Кетрин Мајорга.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Плусинфо фото: архива