Избор Охрид

Во Охрид денес сончево време со умерена облачност и температура до 21. степени

Охрид, 11. октомври 2018 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево, со мала до умерена облачност и со слаб североисточен ветер.

Максималната температура во Охрид ќе се искачи до 21. степени.

– Од утре следува умерено наоблачување ќе има на повеќе места. И во наредните денови утрата ќе бидат малку постудени, а дневните температури ќе бидат без позначителни промени, информираат од УХМР Македонија. (Крај)

извор: Метео фото: ОхридПрес