Спорт

Во Белгија уапсен фудбалскиот агент Драган Сиљаноски, како дел од скандалот со наместените натпревари

Брисел, 12. октомври 2018 (ОХРИДПРЕС) – Драган Сиљаноски, агент на хрватскиот тренер Иван Леко од белгискиот клуб Бриж, е уапсен за перење пари и корупција во скандалот со наместените фудбалски натпревари.

Иван Леко, пред два дена, исто така, беше однесен на распит, но против него не беше издаден налог за апсење. Информацијата за апсењето на Сиљаноски утринава беше потврдена од белгиското федерално обвинителство.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Плусинфо фото: архива