Спорт

Повторно Хрватска против Англија, вечерва во судир во Лига на нациите

Риека, 12. октомври 2018 (ОХРИДПРЕС) – Лигата на нациите вечерва продолжува со нови интересни судири на терените на Стариот континент. Нови 7 дуели од третото коло ќе се играат денеска.

Големиот судир на вечерта е помеѓу Хрватска и Англија. За жал, домаќините се казнети и средбата ќе се одигра пред празни трибини.

Ова ќе биде своевидно повторување на дуелот од полуфиналето на СП 2018 во Русија пред три месеца, кога „ватрените“ ги победија „трите лава“ со 2:1.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Плусинфо фото: архива