Избор Охрид Хроника

Пожар во куќа во селото Лескоец

Охрид, 12. октомври 2018 (ОХРИДПРЕС) – 54-годишниот О.С. од охридското село Лескоец, вчера во 13:15 часот пријавил пожар во Полициската станица во Охрид.

– Пожарот се случил во неговата куќа, во 02:15 часот, а бил изгаснат од страна на неговата сопруга и соседите. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР: (Крај)

извор: МВР фото: архива