Избор Охрид

Во Охрид денес сончево време со умерена облачност и температура до 22. степени

Охрид, 15. октомври 2018 (ОХРИДПРЕС) – Сончево и релативно топло, во западните делови со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од источен правец.

Максималната температура во Охрид ќе се искачи до 22. степени.

– Во наредните денови продолжува периодот на сончево време со мала до умерена локална облачност. Утрата ќе бидат студени, а дневните температури без позначителни промени и ќе се задржат малку над просекот за овој период од годината, информираат од УХМР Македонија. (Крај)

извор: Метео фото: ОхридПрес

©OhridPress2019 Доколку преземете некоја содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење