Здравје Избор Локална самоуправа Охрид

Повторно ќе се спроведе системска дератизација во Охрид

Охрид, 15. октомври 2018 (ОХРИДПРЕС) – ЈЗУ Центар за јавно здравје Охрид во среда и четврток, на 17-ти и 18-ти октомви повторно ќе сприведе системска дератизација поширокото подрачје на градот.

Со дератизацијата ќе бидат опфатени стариот дел на градот, населбите „Билјанини извори”, „Гоце Делчев”, „Воска” и „Далјан”, како и по улиците „Туристичка”, „Питу Гули”, „Железничка”, „Јане Сандански”, „7-ми ноември”, „Марко Нестороски”, „Кеј Македонија”, „Македонски просветители”, „Момчило Јорданоски” и „Прва македонска ударна бригада”.

Дератизација се реализира согласно Законот за заштита на населението од заразни болести. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

©OhridPress2019 Доколку преземете некоја содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење