Избор Охрид

Денес во Охрид сончево време со умерена облачност и температура до 22. степени

Охрид, 16. октомври 2018 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од источен правец.

Максималната температура во Охрид ќе се искачи до 22. степени.

Продолжува периодот на претежно сончево и релативно топло време со дневни температури малку над просекот за овој период од годината. Од четврток ќе има повремено зголемување на облачноста, информираат од УХМР Македонија. (Крај)

извор: Метео фото: ОхридПрес

©OhridPress2019 Доколку преземете некоја содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење