Спорт

Тите по триумфот над Аргентина: Бевме подобри, заслужено победивме (ВИДЕО)

Џеда, 17. октомври 2018 (ОХРИДПРЕС) – Репрезентацијата на Бразил синоќа ја победи Аргентина со 1:0 со голот на Миранда во третата минута од судиското надополнување. Бразилскиот селектор Тите рече дека неговите избраници ја заслужија победата.

– Точно е дека Аргентина создаде шанси, се обиде да победи, но Бразил беше подобар. Тимската работа беше наградена со цел.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Плусинфо фото: архива

©OhridPress2019 Доколку преземете некоја содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење