Избор Охрид Хроника

Череп и остатоци од човечко тело пронајдени кај селото Рамне

Охрид, 17. октомври 2018 (ОХРИДПРЕС) – Череп и остатоци од човечко тело биле пронајдени денес во близина на селото Рамне.

Неофицијално, се работи за остатоци од лице кое претходно се водело за исчезнато.

Според состојбата во која биле пронајдени остатоците, најверојатно се работи за тело кое подолго време било на тоа место. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

©OhridPress2019 Доколку преземете некоја содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење