Спорт

Митровиќ е најдобар играч во Лигата на Нации

Нион, 19. октомври 2018 (ОХРИДПРЕС) – Српскиот репрезентативец Александар Митровиќ е најдобар поединец во досегашниот тек од новото репрезентативно натпреварување на УЕФА, Лига на Нации, одлучиле посетителите на „Твитер“ профилот на ова натпреварување.

Митровиќ, инаку играч на Фулам во Премиер лигата, добил речиси половина од гласовите на посетителите. Србија во првите четири кола има постигнато пет гола, четири од нив се дело на Митровиќ.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Топспорт фото: архива

 

©OhridPress2019 Доколку преземете некоја содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење