Избор Локална самоуправа

Собир на граѓани во месната заедница Трпејца

Охрид, 22. октомври 2018 (ОХРИДПРЕС) – Во понеделник, 29-ти октомври, ќе се одржи собир на граѓани за месната заедница Трпејца, село Трпејца.

Собирот ќе се одржи во основното училиште во селото со почеток во 19:00 часот.

На собирот ќе се врши избор на Совет на месна заедница. (Крај)

извор: Општина Охрид фото: архива

©OhridPress2019 Доколку преземете некоја содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење