Избор Охрид Хроника

Сообраќајка кај „Прентов Мост“

Охрид, 30. октомври 2018 (ОХРИДПРЕС) – Тешка сообраќајка се случи попладнево во близнина на „Прентов Мост“, во близина на Охрид.

Порталот Охрид 1 јави дека се судриле патнички возила марка „Мерцедес“ и „Голф“, а според првите, непотврдени информации, во незгодата нема настрадани, но има повредени лица. (Крај)

извор: Охрид 1 фото: Охрид 1