Спорт

Интер со борбено реми против Барса, Наполи се врати против ПСЖ (видео)

Милано, 7. ноември 2018 (ОХРИДПРЕС) –Двете големи италијански пресметки од Лигата на шампионите во Италија во вторникот завршија без победник, откако Интер успеа во финишот на мечот да се врати за 1:1 реми против моќната Барселона, додека  малку појужно во Неапол, Наполи се врати за 1:1 реми со фаворизираните Пари Сен-Жермен, правејќи компликувана ситуација во групата Ц.

Интер сакаше да се одмазди за поразот на „Ноу Камп“ во претходното коло, но пропушти доста шанси во двете полувремиња, пред во 83. минута од мечот, Малком, засилувањето на Барса кое не покажа многу од доаѓањето во клубот да донесе водство само две минути од влегувањето во игра. Но, Интер не се предаде и во 87. минута преку капитенот Мауро Икарди дојде до израмнување.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Топспорт фото: архива