Забава Избор

Филмот за Фреди Меркјури заработи 122 милиони долари уште во првата недела

Лос Анџелес, 7. ноември 2018 (ОХРИДПРЕС) – Биографскиот филм за Фреди Меркјури и рок-групата Квин – „Боемска рапсодија” во првата недела од прикажувањето заработи 50 милиони долари во кината во САД и во Канада, и уште 72,5 милиони ширум светот.

Тоа е далеку над очекувања, бидејќи првичните прогнози посочуваа дека таа сума би била околу  35 и 40 милиони долари.

извор: Плус инфо фото: архива