Забава Избор Охрид навечер

Есенска агенда во бистро Корнер со петочни afterwork и предпонеделнички забави

Охрид, 7. ноември 2018 (ОХРИДПРЕС) – Омиленото место на охриѓани за дневна и ноќна шема, бистро Корнер со нова есенска агенда.

Од петок повторно почнуваат одличните afterwork забави. На 9-ти ноември не очекува back to back со два бендови. За одличната забава ќе бидат задолжени BalkanJAM и дуото Piksi & Vane. Почетокот е во 16:00 часот.

afterwork corner

Во недела пак, уште еден новитет од бистро Корнер. Предпонеделнички забави со староградска музика, настапува групата Сарај. Почетокот е до 19:30 часот.

Grupa Saraj Corner

– Бидете дел од најубавите забави во градот и уживајте во пријатната атмосфера на бистро Корнер, на почетокот од охридската чаршија. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива