Спорт

УЕФА жестоко ќе го казни Милан

Нион, 8. ноември 2018 (ОХРИДПРЕС) – УЕФА ќе ја расипе идилата која последните недели владее во фудбалскиот клуб Милан, а која е поттикната од неколкуте добри резултати. „Ла Република“, пишува дека, поради кршење на правилата од финансискиот фер-плеј, УЕФА ќе го казни клубот.

Летово Милан успеа да се спаси од казна, благодарение на Судот за спортска арбитража ЦАС). Имено, УЕФА, поради кршење на правилата од финансискиот фер-плеј, му забрани на Милан да учествува во Лига Европа, клубот ја обжали одлуката пред Судот во Лозана.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Топспорт фото: архива