Спорт

УЕФА ги утврди кандидатите за најдобар гол на неделата

Нион, 8. ноември 2018 (ОХРИДПРЕС) – Европската фудбалска федерација (УЕФА) ги именуваше кандидатите за признанието најдобриот гол на неделата во Лигата на шампионите.

Номинирани се: Милан Павков (Црвена звезда), Рахим Стерлинг (Манчестер Сити), Отавиу (Порто) и Кристијано Роналдо (Јувентус).

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Плусинфо фото: архива