Спорт

Велковски и Илиев старо-нови имиња во А-репрезентацијата

Скопје, 8. ноември 2018 (ОХРИДПРЕС) – Селекторот на фудбалската репрезентацијата на Македонија, Игор Ангеловски го соопшти списокот на фудбалери за последните два натпревари од групата во Лига на нации.

Поради повредите на одредени фудбалери, списокот на селекторот, претрпе одредени измени во однос на претходните натпревари на репрезентациите.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Топспорт фото: архива