Избор Хроника

Полицијата заплени 19 мрежи во Охридското и Преспанското Езеро

Охрид, 8. ноември 2018 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на вчерашниот ден, во водите на Охридското и Преспанското Езеро, во два одвоени случаи, полициски службеници пронашле и одзеле вкупно 19 рибарски мрежи со должина од по 50 метри во кои имало риба белвица и грунец.

– Се преземаат мерки за расчистување на случаите, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива 

©OhridPress2019 Доколку преземете некоја содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење