Избор Охрид

Во Охрид денес сончево време со умерена облачност и температура до 20. степени

Охрид, 9. ноември 2018 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб југоисточен ветер. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла.

Максималната температура во Охрид ќе се искачи до 20. степени. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес