Спорт

Динамо Загреб првпат од 1970 ќе „презими“ во Европа, Милан со храбро реми против Бетис (видео)

Загреб, 9. ноември 2018 (ОХРИДПРЕС) – Динамо Загреб со 3:1 го победи тимот на Спартак Трнава за првпат од 1970 година да „презими“ во Европа со пласман во наредната рунда со совршени 12 поени од четири меча, радувајќи ја десетилјадната публика на „Максимир“ опкружен со магла.

Динамо досега двапати го победи Спартак, дома триумфираше над Фенербахче и славеше победа на гостувањето кај Андерлехт, за фантастична низа на европска сцена.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Плусинфо фото: архива