Спорт

НБА: Тандер без Вестбрук го уништија Хјустон, Бостон се спаси од пораз кај Феникс (Видео)

Оклахома, 9. ноември 2018 (ОХРИДПРЕС) – Кошаркарите на Оклахома Тандер ја забележаа седмата победа во низа, втора откако се повреди Расел Вестбрук. Тандер стартуваа со четири порази, но поради импресивната серија веќе стигнаа до шестата позиција во Западната конференција, во НБА лигата.

Изминатата ноќ Тандер убедливо славеа во дуелот со Хјустон Рокитс 98:80. Пол Џорџ (20 поени, 11 скока, шест асистенции, шест украдени топки) предводеше група од четворица кошаркари на Оклахома кои постигнаа двоцифрен број на поени.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Топспорт фото: архива