Спорт

ГФК „Охрид Лихнидос“ овој викенд ќе игра против „Кравари“

Охрид, 9. ноември 2018 (ОХРИДПРЕС) – В недела продолжуваат натпреаварите во третата фудбалска лига, играчите на ГФК Охрид Лихнидос гостуваат кај екипата на Кравари.

Почетокот на натпреварот е од 13.30 часот.

Врвот на третолигашката табела и натаму резервиран за охридските фудбалери, кои со десет победи и еден нерешен резултат имаат 31 бод.

GFK Lihnidos 4

извор: ОхридПрес фото: ГФК Охрид Лихнидос