Спорт

Откриен облогот на кој паднал Стариџ

Ливерпул, 13. ноември 2018 (ОХРИДПРЕС) – Напаѓачот на Ливерпул и на англиската репрезентација, Даниел Стариџ, вчера беше обвинет за прекршување на правилата на Фудбалската асоцијација (ФА) за обложување, откако двапати се обложувал во јануари 2018 година, иако асоцијацијата не објавува за кои мечеви се работи.

Денес се појавија информации кои говорат дека Стариџ го прекршил правилото, а сето ФА ќе треба и да го докаже. Исто така е јасно дека обложувалниците загубиле многу пари.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Топспорт фото: архива