Спорт

„Меси повторно ќе игра за Аргентина“

Буенос Аирес, 15. ноември 2018 (ОХРИДПРЕС) – Лионел Меси повторно ќе игра за Аргентина, тврди генералниот менаџер на репрезентацијата, Хорхе Буручага. Според него, најдобриот аргентински фудбалер, в 2019 година повторно ќе го облече дресот на националните бои.

Ѕвездата на Барселона, последен пат за Аргентина настапи на 30.јуни, кога Аргентина беше елиминирана во осмина-финалето на Светското првенство од Франција. Набргу Аргентинците соопштија дека Меси нема да игра за репрезентацијата до крајот на годината.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Топспорт фото: архива