Спорт

НБА: Репторс посилни од Дурент, личен рекорд на Богдановиќ (Видео)

Торонто, 30. ноември 2018 (ОХРИДПРЕС) – Брилијантен натпревар, изминатата ноќ, во Торонто одиграа Репторс и актуелните шампиони Голден стејт Вориорс. Домаќините победија по едно продолжение 131:128, откако во регуларниот тек немаше победник 119:119.

Кевин Дурент блескаше во редовите на Голден стејт, успеа да погоди две тројки во финишот и да го однесе мечот во продолжение, но не успеа да го спречи поразот на својот тим.

Дурент натпреварот го заврши со 51 поен, 11 скока и шест асистенции, а добар меч одиграа кај Голден стејт уште и Клеј Томпсон (23 поени) и Јонас Јеребко (20 поени).

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Топспорт фото: архива

©OhridPress2019 Доколку преземете некоја содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење