Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Сообраќајка кај Ново Село, повредени две лица

Охрид, 1. декември 2018 (ОХРИДПРЕС) – Тешка сообраќајна несреќа се случила околу 11:30 часот кај Ново Село, на магистралниот пат Охрид-Кичево.

Порталот локално.мк јавува дека до несреќата дошло при судар на камион и патничко возило марка „Ауди“ со кавадаречки регистерски таблички. На местото на зезгодата се излезени екипи на СВР Охрид, Територијалната противпожарна служба и на Службата за итна медицинска помош.

Во моментов сообраќајот на патниот правец е во прекин, додека не се укаже помош на повредените во несреќата.

Според информациите на порталот, две лица биле префрлени во болница. Нема информации дали во несреќата има смртно настрадани. (Крај)

извор: локално.мк фото: архива