Избор Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 17. јануари 2020 (ОХРИДПРЕС) – Министерот без ресор задолжен за дијаспора и претседател на Националната комисија за УНЕСКО, Едмонд Адеми во обраќањето ја истакна потребата од заштита повеќе...
Економија Избор Македонија
Скопје, 17. јануари 2020 (ОХРИДПРЕС) – На граѓаните за второто тримесечие од почетокот на мерката поврат на ДДВ ќе им биде исплатен поврат во износ од 233.176.601 денари (3.791.000 евра), повеќе...
Економија Избор Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 17. јануари 2020 (ОХРИДПРЕС) – Во месец ноември минатата година во Охрид биле издадени 14 одобренија за градба, објави Државниот завод за статистика. Во 11 случаи како инвеститор се повеќе...
Избор Култура Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 17. јануари 2020 (ОХРИДПРЕС) – Утревечер од 19:00 часот, ден пред големиот христијански празник Богојавление – Водици на академик Георги Старделов ќе му биде врачена Светската награда за повеќе...
Избор Локална самоуправа Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 17. јануари 2020 (ОХРИДПРЕС) – По повод големиот христијански празник Богојавление Водици, екипите на општинските јавни претпријатија денеска извршија украсување на чаршијата и повеќе...
Избор Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 16. јануари 2020 (ОХРИДПРЕС) – Охридските ракометари, по заслужената пауза, вчера во спортската сала во Велгошти ги стартуваа подготовките за пролетната полусезона. Покрај во Охрид, на повеќе...
Избор Локална самоуправа Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 16. јануари 2020 (ОХРИДПРЕС) – Денеска започна украсувањето на Охридското пристаниште и крајбрежниот потег, по повод одбележувањето на големиот христијански празник повеќе...
Економија Избор Свет
Дубаи, 16. јануари 2020 (ОХРИДПРЕС) – Дубаи е градот кој е познат по паметните градби и блескавите кули, ќе стане дом на највисокиот хотел на светот во кулата „Сиел тауер“. Хотелот ќе се повеќе...
Забава Избор ТОП ВЕСТИ
Скопје, 16. јануари 2020 (ОХРИДПРЕС) – Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2020, што во мај ќе се одржи во Ротердам, Холандија. Вака одлучи Програмскиот колегиум повеќе...