ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ
Скопје/Охрид, 16. октомври 2019 (ОХРИДПРЕС) – Чинарот во Охрид, Киселичката пештера, Дабот благун во село Бели, Црната дудинка од Лесново и Карактеристичен геолошки профил – Звегор се петте повеќе...
Избор Македонија
Скопје, 16. октомври 2019 (ОХРИДПРЕС) – Секој осми млад човек во Македонија не би простил прељуба во бракот, речиси за секој шести се прифатливи предбрачни сексуални односи, додека една повеќе...
Избор Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 16. октомври 2019 (ОХРИДПРЕС) – Охридските ракометари подготвени за вечерашниот натпревар против Бутел Скопје, за заокружување на шестата рунда во Супер лигата. „Гладијаторите“ со 12 повеќе...
Избор Свет
Белград, 16. октомври 2019 (ОХРИДПРЕС) – Српската полиција приведе 17-годишно момче со иницијали С.Б. поради сомневање дека вчера украл градски автобус во Белград и го управувал од една до повеќе...
Избор Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 16. октомври 2019 (ОХРИДПРЕС) – Жители на населбата „Христо Узунов“ утре ќе излезат на протест поради самоволно поставување на базна станица на покривот на зградата ламела Бетон Б1 повеќе...
Избор ОБРАЗОВАНИЕ Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 16. октомври 2019 (ОХРИДПРЕС) – Средношколци од ОУТУ „Ванчо Питошески“, заедно со своите ментори и директорот на училиштето беа дел од меѓународниот натпревар на угостителско- повеќе...
Избор Локална самоуправа ТОП ВЕСТИ
Охрид, 16. октомври 2019 (ОХРИДПРЕС) – Со цел да се обезбедат поголем број на паркинг места за граѓаните и туристите во централното градско подрачје, општина Охрид започна со чистење и повеќе...
Избор Македонија ТОП ВЕСТИ
Скопје/Крушево, 16. октомври 2019 (ОХРИДПРЕС) – Денес се навршуваат дванаесет години од прераната смрт на македонската музичка легенда Тоше Проески. Тој загина на 16-ти октомври 2007 година околу повеќе...
Избор Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 16. октомври 2019 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево и топло со слаб ветер од јужен правец. Maксималната температура во Охрид ќе се искачи до 24. степени. – Продолжува периодот на повеќе...
Избор Македонија
Луксембург, 15. октомври 2019 (ОХРИДПРЕС) – По првата рунда разговори помеѓу земјите членки на ЕУ за отворање преговори со Македонија и Албанија, финското претседателство на маса официјално повеќе...