COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија Охрид ТОП ВЕСТИ
Скопје, 9 април 2020 (ОХРИДПРЕС) – Министерот за здравство во македонската Влада Венко Филипче на денешната прес конференција најави дека за Велигденските празници ќе има целосна повеќе...
Забава ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид Струга ТОП ВЕСТИ
Охрид, април 2020 (ОХРИДПРЕС) – Со интервјуа со бројни граѓани, Супер радио и OhridPress ја продолжуваат кампањата #SediSiDoma. За тоа како го поминуваат времето во карантин, како најбрзо повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид Струга ТОП ВЕСТИ
Скопје, 9 април 2020 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на изминатото деноноќие се потврдени 46 нови случаи на Ковид-19, со што бројката на дијагностицирани случаи во државата е 663 лица, објави на повеќе...
Забава ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 9 април 2020 (ОХРИДПРЕС) – Со интервјуа со бројни граѓани, Супер радио и OhridPress ја продолжуваат кампањата #SediSiDoma. За тоа како го поминуваат времето во карантин, како најбрзо повеќе...
COVID-19 ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 9 април 2020 (ОХРИДПРЕС) – Основното јавно обвинителство Охрид поднесе предлог за издавање казнен налог против 43-годишен жител на Скопје со престојувалиште во Охрид заради повеќе...
COVID-19 Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 9 април 2020 (ОХРИДПРЕС) – Безбедносната состојба на подрачјето на седумте општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна, информираат од Секторот. – Изминатово деноноќие, во повеќе...
COVID-19 Избор Македонија ТОП ВЕСТИ
Дебар, 9 април 2020 (ОХРИДПРЕС) – Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба, информираат од МВР. – Во рамките повеќе...
COVID-19 Забава Избор Свет ТОП ВЕСТИ
Даблин, 9 април 2020 (ОХРИДПРЕС) – Ирскиот рок бенд U2 донираше 10 милиони долари во фондот за борба против коронавирусот во Ирска. Парите ќе се искористат за поддршка на здравствените повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ
Скопје/Охрид, 9 април 2020 (ОХРИДПРЕС) – Според податоците на Институтот за јавно здравје, регистрирани се 72 случаи на заболување меѓу здравствени работници, заклучно со податоци до 7-ми повеќе...
COVID-19 ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија ТОП ВЕСТИ
Скопје/Охрид, 9 април 2020 (ОХРИДПРЕС) – 11-годишниот Јане Велковски од Скопје, кој боледува од спинална мускулна атрофија (СМА) и е застапник за деца со попреченост од Македонија, се повеќе...