ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија ТОП ВЕСТИ
Скопје, 21. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – Катица Јанева е приведена по налог на Обвинителството, потврди МВР, јави ВОА. Претходно денес голем број полицајци го опколија домот и ја затворија повеќе...
ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија ТОП ВЕСТИ
Скопје, 21. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – Голем број полицајци го опколија домот и ја затворија улицата во скоспката населба Козле каде живее Катица Јанева, јави Тв Телма. Апсење на Катица повеќе...
Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 21. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – На 20-ти август 2019 година, во 15:25 часот на улица „Илинденска“ во Охрид се случила сообраќајна незгода во која едно лице се здоби со потешки, а уште повеќе...
ЕКОЛОГИЈА ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 21. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – Од Нуркачкиот центар „Акватек“ дел по дел го вадат „комплетното WC“, кое „најдобрите“ меѓу нас го фрлиле во водите на Охридското Езеро. Последно беше повеќе...
Економија Избор Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 21. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – Време е за финалното одбројување. Остана уште една недела можност за учество во МЕГА проектот „Тамаро“ и Витаминка се СУПЕР бренд, одиме во Дизниленд. повеќе...
ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 21. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – Малиот охридски херој Марко Пејчиноски, на неговиот официјален профил на Facebook и официјално го најави неговиот нов подвиг, кој ќе се обиде да го повеќе...
Избор Култура Струга ТОП ВЕСТИ
Струга, 21. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – Струга од денес, по 58-ми пат ќе стане сцена на една од најголемите и најпознатите културни манифестации во земјава, но и пошироко – поетскиот повеќе...
Избор Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 21. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – Советот на родители на ОУ „Кочо Рацин“ од Охрид иницира акција за помош на социјално загрозените семејства во пресрет на почетокот на новата учебна повеќе...
Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 21. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен и североисточен правец. УВ индексот има повеќе...
ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 20. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – Планинската спасителна служба (ППС) при Црвен крст Охрид, во периодот од 12-ти до 18-ти август 2019 година, имаше обемен ангажман, кој уште еднаш ја повеќе...