Спорт
Скопје, 11. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – Фудбалската репрезентација на Македонија сезоната во второто издание во Лигата на нации ќе го започне на 5-ти септември. Во Ц-сегментот, во Групата 2, во повеќе...
Спорт
Виена, 9. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – Женската ракометна репрезентација на Македонија ќе игра во група 2 против репрезентациите на Исланд, Литванија и Грција во квалификациите за обезбедување повеќе...
Спорт
Барселона, 9. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – Каталонското дерби меѓу второпласираната екипа на табелата во Ла лига, Барселона и „фенерџијата“ Еспањол заврши во корист на фаворитот, многу потешко повеќе...