Спорт
Антверпен, 21. октомври 2019 (ОХРИДПРЕС) – Енди Мареј ја освои својата прва АТП титула по операцијата на колкот по која стравуваше дека завршил со тенисот, откако импресивно успеа да се врати од повеќе...
Спорт
Битола, 21. октомври 2019 (ОХРИДПРЕС) – Еурофарм Работник не успеа да стигне до втората последователна победа во ЕХФ Лигата на шампиони, откако во финишот на натпреварот повторно „паднаа“ повеќе...
Спорт ТОП ВЕСТИ
Струга, 19. октомври 2019 (ОХРИДПРЕС) – Поради ослабениот состав на екипата на Струга денешната пресметка против Охрид нема да биде дерби како во минатата сезона. Составот на Струга е во тешка повеќе...
Спорт
Барселона, 19. октомври 2019 (ОХРИДПРЕС) – Барселона одигра одлично второ полувреме, за да стигне до третата победа во третото коло на Евролигата, овојпат со убедливи 103:84 над Алба повеќе...
Спорт
Москва, 18. октомври 2019 (ОХРИДПРЕС) – Поранешниот број 3 на светот, Марин Чилиќ го запиша своето име со златни букви во историјата на тенисот. Тој се приклучи на елитното друштво на повеќе...