Спорт
Дортмунд, 27. мај 2020 (ОХРИДПРЕС) – Баерн Минхен направи огромен чекор кон нова титула од Бундеслигата, откако во најголемото германско дерби „Дер класикер“, на гости кај Борусија Дортмунд повеќе...
Спорт
Токио, 26. мај 2020 (ОХРИДПРЕС) – Јапонскиот премиер Шинѕо Абе изјави дека брз развој на вакцина и ефикасни третмани за коронавирусот се приоритети за организирање на Олимписките игри во повеќе...
Забава Избор ТОП ВЕСТИ
Охрид, 25. мај 2020 (ОХРИДПРЕС) – Во радио терминот на емисијата Vanco Play на Супер радио, денес беше промоворина новата песна на Андреа Коевска. Песната „Створени за љубов“ е комплетно повеќе...