Избор

COVID-19 Здравје Избор ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 10. мај 2021 (ОХРИДПРЕС) – Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници констатирале 28 прекршоци за повеќе...
Економија Избор Македонија ТОП ВЕСТИ
Скопје/Охрид, 10. мај 2021 (ОХРИДПРЕС) – Од ноќеска на полноќ нови, повисоки, цени на нафтените деривати. Согласно одлуката на Регулаторната комисија за енергетика, Еуросупер БС-95 поскапува за повеќе...
Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 10. мај 2021 (ОХРИДПРЕС) – Вчера, 9-ти мај, во периодот од 10:00 до 15:00 часот, на подрачјето на СВР Охрид извршена е акциска контрола на мотоциклистите како учесници во повеќе...
Избор ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 10. мај 2021 (ОХРИДПРЕС) – На 9-ти мај во 12:30 часот, пред деловен објект на булеварот „Македонски Просветители“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од повеќе...
Избор ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 10. мај 2021 (ОХРИДПРЕС) – На 9-ти мај во 19:40 часот, на улицата „Партизанска“ во Охрид, Д.А.(28) од Охрид го нарушил јавниот ред и мир со недолично и агресивно однесување кон повеќе...
Избор Македонија Празници ТОП ВЕСТИ
Охрид, 10. мај 2021 (ОХРИДПРЕС) – Четврток, 13-ти мај е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија, по повод првиот ден на Рамазан Бајрам, информираат од Министерството за труд и повеќе...
COVID-19 Здравје Избор Охрид ТОП ВЕСТИ
Скопје/Охрид, 10. мај 2021 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 429 пациенти позитивни и суспектни на повеќе...
COVID-19 Избор Македонија ТОП ВЕСТИ
Скопје, 10. мај 2021 (ОХРИДПРЕС) – Од 23:00 часот на 9-ти мај 2021 до 05:00 часот на 10-ти мај 2021 година, констатирано е дека 22 лицa не ја почитувале забраната за движење. Во текот на повеќе...
Избор Локална самоуправа
Охрид, 10. мај 2021 (ОХРИДПРЕС) – Со низа активности поддржани од Владата, Агенцијата за млади и спорт и Центарот за јавно здравје денеска во Охрид и неколку градови во државава ќе се повеќе...
Економија Избор Македонија ТОП ВЕСТИ
Скопје, 10. мај 2021 (ОХРИДПРЕС) – Независната угостителска комора утринава до Владата доставила барање за измена на јавниот повик за финансиска поддршка на угостителите со цел да бидат повеќе...