Избор

Избор Македонија ТОП ВЕСТИ
Скопје, 16. мај 2022 (ОХРИДПРЕС) – Македонската православна црква – Охридска Архиепископија не добила покана и не планира одржување заедничка света архиерејска литургија меѓу повеќе...
Економија Избор Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 16. мај 2022 (ОХРИДПРЕС) – Денеска се навршуваат полни четири години откако започна со работа една супер успешна охридска бургер приказна, наречена Bro’s Burger Station. – повеќе...
Избор Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 16. мај 2022 (ОХРИДПРЕС) – Како дел од третата фаза од реконструкцијата на улицата „Македонски Просветители“ поставен е нов цевковод со профил Ф110 од полиетиленски материјал, во повеќе...
Избор ОБРАЗОВАНИЕ Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 16. мај 2022 (ОХРИДПРЕС) – Под покровителство на претседателот на Република Македонија Стево Пендаровски, а по повод одбележувањето 75 години од основањето, Институтот за педагогија повеќе...
Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника
Струга, 15. мај 2022 (ОХРИДПРЕС) – Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против 42-годишниот И.П. од Струга, поради постоење основи на сомнение повеќе...
Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 15. мај 2022 (ОХРИДПРЕС) – На 14-ти мај 2022 година, околу 11:00 часот, на улицата „Спас Банџов“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од И.А., Е.А. и А.А. повеќе...
Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 15. мај 2022 (ОХРИДПРЕС) – На 14-ти мај 2022 година, во 21:30 часот, 36-годишната Л.Р. од Охрид, во надлежната полициска станица пријави дека нејзиниот малолетен син, на 13-ти мај повеќе...
Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Кичево/Охрид, 15. мај 2022 (ОХРИДПРЕС) – На 15-ти мај 2022 година, во 00:55 часот се случи сообраќајна незгода на магистралниот пат Кичево-Охрид. – Патничко возило марка „Фолксваген повеќе...
Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 15. мај 2022 (ОХРИДПРЕС) – На 14-ти и 15-ти мај 2022 година, во периодот од 23:00 до 04:00 часот, на подрачјата на Охрид и Дебар извршени се контроли во патниот сообраќај. – повеќе...
Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 15. мај 2022 (ОХРИДПРЕС) – Во 02:50 часот, ноќеска пред угостителски објект во Охрид полициски службеници од СВР Охрид – Одделение за недозволена трговија го лишиле од слобода повеќе...