Избор

Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 1. август 2020 (ОХРИДПРЕС) – На први август 2020 година, во 05:00 часот, 19-годишниот Д.Р. од Скопје, пријавил во СВР Охрид дека на кеј „Македонија“ во Охрид, бил физички нападнат од повеќе...
COVID-19 Избор Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 1. август 2020 (ОХРИДПРЕС) – Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници констатирале 77  прекршоци за повеќе...
COVID-19 Здравје Избор Охрид ТОП ВЕСТИ
Скопје/Охрид, 1. август 2020 (ОХРИДПРЕС) – Со зголемениот број на посетители на туристичките места низ државата, клучно е да се почитуваат личните мерки за заштита и донесените протоколи за повеќе...
COVID-19 Здравје Избор Македонија ТОП ВЕСТИ
Скопје, 1. август 2020 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на изминатото деноноќие, 31.07/01.08.2020 година, на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на повеќе...
Здравје Избор Охрид ТОП ВЕСТИ
Скопје/Охрид, 31. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – За време на претстојниот празничен викенд, сите граѓани кои ќе имаат потреба од здравствена услуга може да се обратат во најблискиот здравствен повеќе...
Избор Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 31. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници констатирале 94 прекршоци за повеќе...
Избор Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 31. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – Во недела,  на големиот национален празник Илинден во Охрид ќе се одржи 41-то издание на традиционалниот мал пливачки маратон. Ова е прва трка од повеќе...
Избор Македонија
Скопје, 31. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – Денот на Републиката 2-ри август, на кој се празнуваат двата историски Илиндена, 117 години од Илинденското востание и 76 години од Првото заседание на повеќе...
Избор Македонија ТОП ВЕСТИ
Скопје, 31. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ“ бр.21/98 и 18/07), недела, повеќе...
Избор Култура ТОП ВЕСТИ
Охрид, 31. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – Утревечер ќе биде промовирана книгата-студија „Балканскиот етнички феникс (Историско-етнографски аспекти за заедницата на Балканските Египќани)“ од д-р повеќе...